Kaçak ve tehlikeli - AKP’li Belediyeler 11 Kat Kaçağa Göz Yumdu! - Skyport Residance Yıkılıyor mu? - Cumhuriyet Kulesi yıkılıyor - Birinci sınıf hâkime ‘çete’ suçlaması -

 
Yanılıyor?

HABERX

Dursun BORAN

05/02/2009

BAŞBAKAN BELEDİYE BAŞKANLARININ DOKUNULMAZLIĞI YOK DİYOR! YANILIYOR?

 

Dün Başbakan R.Tayyip Erdoğan belediye başkanlarıyla ilgili konuşmasının bir bölümünde “ suç işleyen başkanı şikayet edin, onların dokunulmazlığı da yok “ dedi. Ama İçişleri Bakanlığından bir belediye başkanı için soruşturma izni almanın zorluğunu atladı.

 

39 derece ateşle grip istiratindeyken, başbakanın  bu laflarını duyunca, hastalığıda unuttum. Başbakanlık özel kalemi aradım.

Haberi yanlış mı anladım diye, 3 ayrı kanalda seyrettim. Başbakan şöyle diyor:

- Ak Parti dahil hangi partiden olursa olsun. Şuç işleyen, yolsuzluk yapan belediye başkanı olursa savcılara gidin. Bizim dokunulmazlığımız var! Başkanların oda yok. Hemen mahkeme önüne çıkarlar!

Hayır Başbakanım! İçişleri Bakanlığı’nın başkanlar için “en büyük dokunulmazlık” olduğunu unuttunuz?

İstanbul Büyükçekmece ilçesi’nin daha evvel Anap’lı, 2 aydırda CHP’li olan belediye başkanı Hasan Akgün’ü, İçişleri Bakanlığına “ Kaçak, imar kanununa aykırı inşaat  yaptırdığı, bunlara göz yumduğu, yapanlardan belediyeye bağış adı altında paralar alındığını, sonra, yeni projeler yaptırıp, bunları onaylattığı, bunları yıkmayarak kaçak inşaatı teşvik ettiğine dair” Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığına 2 sene önce şikayet ettim.

Savcılar tam 1 sene İçişlerinden soruşturma izni beklediler. 3 defa bakanlığa yazı yazıp “ ne oldu bu izin “ diye sordular.

İçişleri eski Müsteşarı Şahabettin Harputlu, yeni müsteşar Osman Güneş ’in bilgisi olmasına rağmen, dilekçe sallana sallana; aylar sonra İstanbul Valiliğine geldi.

Bakanlık Valilik soruştursun, uygun görürse bize yazsın, müfettiş yollarız dedi.

Büyükçekmece savcısı Gökalp Kökcü, sizin dokunulmazlığı yok dediğiniz  Hasan Akgün’ün 2006/ 19594 Hazırlık Nolu evrakına aylarca cevap alamadı.

Savcı Kökçü Eyüp İlçe Adliyesine tayin olunca, dosyaya Başsavcı vekili Özkan Sönmez baktı. Oda 2 defa İçişleri Bakanlığına yazı yazdı.

- İzin verinde görevi ihmalden dava açalım!

O savcıda netice alamayınca bana, Cumhuriyet Savcısı Özkan Sönmez ( 22942) imzalı şu “ Soruşturmaya Yer Olmadığı Kararı “ geldi..

Bakın o yazıda ne diyor:

“ İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 21.03.2008 tarih ve 8183-22685 sayılı yazısı ile 4483 sayılı kanun gereğince şüpheliler hakkında Bakanlık Makamı’nca 29.01.2008 tarihli işleme konulmama onayı verildiği.

İç işleri Bakanlığı MİGM’ nün 30.6.2008 tarih ve 17743-23781 sayılı yazısında kararın kesinleştiği anlaşıldığından

ŞÜPHELİLER Hasan Akgün ve İmardan sorumlu Başkan Yardımcısı Sedat Özkan hakkında CMK’un 172. maddesi gereğince SORUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA,

Kararın şikayetci ve şüphelilere tebliğine,

CMK’nın 173.maddesi gereğince kararın tebliğinden itibaren 15 gün içinde İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na itiraz yolu açık olmak üzere karar verildi. 07.10.2008

Hadi gidin şimdi yolsuzluk ve kaçak inşaat inşaat yapan belediye başkanını mahkemeye verin bakalım..

7. Ağır cezaya usulen itirazda ettim! Mahkemeye kalemine gidip zaman zaman evrakın durumunda sordum! Ama çıkan karar, savcılık kararına yaptığım itirazın reddineydi.

Sıkı dirensem, aksi kararda çıkardı.

Ama sadece sonucu görmek, bir canlı yayında, bir konferansda yolsuzluk yapanların, nasıl korunduğunu anlatabilmek için, usulü yerine getirdim. Belge topladım!

Milletvekillerinin dokunulmazlığı, belediye başkanlarının İç İşleri Bakanlığı VAR!!!

Sevgili Başbakan. Hani başkanların dokunulmazlığı yoktu?

Ama Allah’ın adaleti; yolsuzluk derneği başkanı Ece Soysev  benzer suçtan, yine senelerce izin vermeyen İç İşlerinin kararını aylarca uğraşıp Danıştaya götürdü.

Danıştay Hasan Akgün bir başkan yardımcısı hakkında “ soruşturma yapılsın. “ Dedi. B.Çekmece 1. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan dava 3 sene sonra bitti.

Karar mı? Hasan Akgün 2 sene, 22 ay 20 gün hapis ve 3 sene kamu hizmetinden MEN cezasına çarptırıldı.

Ayrıntısı aşağıdaki eski yazımın linkinde:

http://www.haberx.com/Yazarlar/Dursun-Boran/Ekim-2008/ALKENTDE-KACAK-INSAATLARI-YIKMAYAN-HASAN-AKGUNE-2-SENE-4-AY-HAPIS.aspx

Yani benim ve İçişleri’nin yapamadığını Ece abla yaptı!

Bu yazıyı yarın Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı özel kaleme faxlayacak olan Ece ablayı, İçişleri 65 yaşında bu kadar yordu.

Ama olsun!

Milletvekillerinin dokunulmazlığı! Başkanların İçişleri Bakanlığı varsa! Türk Milletinin DANIŞTAY’ı var..

 

HABER BİLGİLERİ
28 Ekim 2011, 02:33 tarihinde Basından, Küçük Manşetler kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş...
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
Yolsuzluklara Karşı Yanınızdayız
En Son Haberler & En Son Yorumlar

Sayfalarımız & Linklerimiz
Popüler Haberler
Yasalara aykırı olarak Tahsis Edildi.

Yasalara aykırı olarak Tahsis Edildi....

TÜRKİYE’DE BİR İLKE DAHA İMZA ATILDI ……… Müfettiş Raporuna Göre;   Belediye Başkanı Hasan AKGÜN ve diğer Belediye Görevlileri... [Devamı]
Kaçak inşaatlar kimler tarafından yapılıyor?

Kaçak inşaatlar kimler tarafından yapılı...

Belediye Görevlilerinin  kaçak inşaatlara ve Kaçak yapılaşmaya nasıl göz yumdukları  uzun yıllardır bilinmekteydi, Bu gün karşılaştığımız... [Devamı]
Toplum adına soruyoruz

Toplum adına soruyoruz

Gürpınar Belediye Başkanı Velittin KÜÇÜK Çift kimlik mi Kullanıyor ? Büyükçekmece Adliyesinde, Görevini  Kötüye Kullanmak veya Görevini... [Devamı]
Yasa Nasıl Delinir..?

Yasa Nasıl Delinir..?

Araç olarak Kullanılan bir Yasa; 775 Sayılı Gecekondu Kanunu, Bilindiği gibi 775. Sayılı Yasanın     7. maddesinde , “ Belediyelerin... [Devamı]
Basın Bülteni

Basın Bülteni

Sayın Basın Mensupları bu ziyaretimizin gayesi yolsuzluk, mafya, çetelerle,banka hortumcularıyla büyük mücadele eden eski Kaçakçılık ve Organize... [Devamı]
Yolsuzlukla savaşan Kadın

Yolsuzlukla savaşan Kadın...

HABERX Dursun BORAN 03/01/2009 AKP VE BAKANLARIN YAPAMADIĞINI BİR KADIN YAPTI? YOLSUZLUKLA SAVAŞAN KADIN BAŞKANI MAHKUM ETTİRDİ. 03.01.2009 13:54 Senelerdir... [Devamı]
Anket
Sayfamıza nasıl ulaştınız?
Arama motorları
Arkadaş tavsiyesi
Radyo reklamı
Gazete reklamı
El ilanı
Köşe Yazarları
Foto Galerisi
Yorumlar
Video Galerisi