Kaçak ve tehlikeli - AKP’li Belediyeler 11 Kat Kaçağa Göz Yumdu! - Skyport Residance Yıkılıyor mu? - Cumhuriyet Kulesi yıkılıyor - Birinci sınıf hâkime ‘çete’ suçlaması -

 
Yolsuzlukla Mücadeleye Tam Destek Geldi!

Yolsuzlukla Mücadeleye Tam Destek Geldi!

Sivil Toplum Kamu İşbirliği Uluslararası Konferansı’nda AB üyelik sürecinden yasama süreçlerine kadar pek çok konu farklı açılardan tartışıldı. Yolsuzlukla Mücadeleye tam destek geldi.

25-26 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul’da “Sivil Toplum – Kamu İşbirliği Uluslararası Konferansı” Point Hotel Barbaros da yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti AB Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Mali İşbirliği, Kurum Oluşturma ve Sivil Toplum Bölümü Başkanı Erwan Marteil ve TÜSEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Timur Erk’in gerçekleştirdiği toplantıda “Katılımcı Demokrasilerde Sivil Toplum-Kamu Sektörleri arasındaki Diyalog ve İşbirliği”, “Sivil toplum kamu işbirliği nasıl olmalıdır?” konuları ele alındı.

“Sivil toplum – kamu işbirliği hangi ilkeler ve araçlarla düzenlenmelidir?” “Uygun Ortam Nasıl Sağlanır?” gibi konular etraflıca tartışılırken sivil toplum-kamu sektörleri arasındaki işbirliği örnekleri de paylaşıldı.

Yolsuzluk ve Haksızlıklara Karşı Mücadelede Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne Büyük İlgi…

Y.H.K.M.D Başkanı Huriser Ece SOYSEV, Y.H.K.M.D Projeler sorumlusu Engin SEVİNÇ, Y.H.K.M.D Basın Danışmanı Adnan EREN’İN katıldığı konferans da Yolsuzlukla Mücadeleye ilgi büyüktü.

Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Dr. Mehmet CANGİR Y.H.K.M.D’nin yapacağı tüm çalışmalara katkı sağlayacaklarını derneklerin önemli olduğunu vurguladı.

T.B.M.M Kanunlar ve Kararlar Başkanı Habip KOCAMAN Y.H.K.M.D’nin yaptığı ve yapacağı çalışmalardan bilgi sahibi olduğunu yasal zeminde Y.H.K.M.D’nin fikirlerinden istifade etmek istediklerini dernek çalışmalarını hayranlıkla takip ettiğini söyledi.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanı Mustafa YARDIMCI Y.H.K.M.D’nin kendisinin de hukukçu olmasından kaynaklanan zorluklarını biliyorum. Y.H.K.M.D çok kutsal bir görev yapıyor. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi olarak STK’lara büyük önem veriyoruz. Y.H.K.M.D için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Yolsuzlukla mücadele en kutsal görevlerdendir dedi.

Konferansa katılan, Üniversite temsilcileri, dernek başkanları, müfettişler Y.H.K.M.D’nin yanında olduklarını tüm güçleri ile Y.H.K.M.D yanında olduklarını belirttiler.

Y.H.K.M.D Başkanı Huriser Ece SOYSEV  ; dernek olarak hem sivil toplumun , hem de kamunun haklarını koruyoruz. Amacımız yolsuzlukların, haksızlıkların mücadelesini vermek. Derneğimize gösterilen bu güzel ilginin değerli paylaşımların Uluslararası alanda Türkiye’ye çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.

İngiltere, Hırvatistan, Makedonya, Slovenya ve Macaristan gibi ülkelerden, Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyi gibi kurumlardan önemli temsilcilerin katılımıyla uluslararası düzeyde deneyimlerin paylaşıldığı konferansa 20’ye yakın kamu kuruluşu ve 150’nin üzerinde sivil toplum temsilcisi katıldı.

HABER BİLGİLERİ
26 Nisan 2013, 22:39 tarihinde Basından, Duyurular, Faaliyetler, Genel, Güncel, Küçük Manşetler, Şok Haberler kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş...
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
Yolsuzluklara Karşı Yanınızdayız
En Son Haberler & En Son Yorumlar

Sayfalarımız & Linklerimiz
Popüler Haberler
Yasalara aykırı olarak Tahsis Edildi.

Yasalara aykırı olarak Tahsis Edildi....

TÜRKİYE’DE BİR İLKE DAHA İMZA ATILDI ……… Müfettiş Raporuna Göre;   Belediye Başkanı Hasan AKGÜN ve diğer Belediye Görevlileri... [Devamı]
Kaçak inşaatlar kimler tarafından yapılıyor?

Kaçak inşaatlar kimler tarafından yapılı...

Belediye Görevlilerinin  kaçak inşaatlara ve Kaçak yapılaşmaya nasıl göz yumdukları  uzun yıllardır bilinmekteydi, Bu gün karşılaştığımız... [Devamı]
Toplum adına soruyoruz

Toplum adına soruyoruz

Gürpınar Belediye Başkanı Velittin KÜÇÜK Çift kimlik mi Kullanıyor ? Büyükçekmece Adliyesinde, Görevini  Kötüye Kullanmak veya Görevini... [Devamı]
Yasa Nasıl Delinir..?

Yasa Nasıl Delinir..?

Araç olarak Kullanılan bir Yasa; 775 Sayılı Gecekondu Kanunu, Bilindiği gibi 775. Sayılı Yasanın     7. maddesinde , “ Belediyelerin... [Devamı]
Basın Bülteni

Basın Bülteni

Sayın Basın Mensupları bu ziyaretimizin gayesi yolsuzluk, mafya, çetelerle,banka hortumcularıyla büyük mücadele eden eski Kaçakçılık ve Organize... [Devamı]
Yolsuzlukla savaşan Kadın

Yolsuzlukla savaşan Kadın...

HABERX Dursun BORAN 03/01/2009 AKP VE BAKANLARIN YAPAMADIĞINI BİR KADIN YAPTI? YOLSUZLUKLA SAVAŞAN KADIN BAŞKANI MAHKUM ETTİRDİ. 03.01.2009 13:54 Senelerdir... [Devamı]
Anket
Sayfamıza nasıl ulaştınız?
Arama motorları
Arkadaş tavsiyesi
Radyo reklamı
Gazete reklamı
El ilanı
Köşe Yazarları
Foto Galerisi
Yorumlar
Video Galerisi