Kaçak ve tehlikeli - AKP’li Belediyeler 11 Kat Kaçağa Göz Yumdu! - Skyport Residance Yıkılıyor mu? - Cumhuriyet Kulesi yıkılıyor - Birinci sınıf hâkime ‘çete’ suçlaması -

 
Yolsuzlukla savaşan Kadın

HABERX Dursun BORAN
03/01/2009
AKP VE BAKANLARIN YAPAMADIĞINI BİR KADIN YAPTI?

YOLSUZLUKLA SAVAŞAN KADIN BAŞKANI MAHKUM ETTİRDİ.
03.01.2009 13:54

Senelerdir yolsuzluk, rüşvet, kaçak inşaat, haksız ranta savaş açan, Ece Soysev Ak Parti teşkilatının, milletvekillerinin, Atatürkçü, laik geçinen kadınların yapamadığını yaptı. Belediye başkanını mahkum ettirdi. Hakkında onlarca yolsuzluk tahkikatı açtırdı.
Ece Soysev İstanbul’daki Yolsuzluk ve Haksızlıkla Mücadele Derneğini kurup başına geçti.  Büyükçekmece ilçesindeki İski su havzasına yapılan kaçak ilave inşaatlar ve bunlara göz yuman B.Çekmece Belediye başkanı Hasan Akgün ile, başkan yardımcıları hakkında suç duyuruları yaptı.
4-5 sene devam eden mahkeme sonunda Hasan Akgün’ü 2 sene 22 ay 20 gün hapis, 666 ytl adli para cezası ve 3 sene memuriyetten men cezasına çarptırdı.
Zaman aşımına çok az kala, B.Çekmece 1.Asliye Ceza Mahkemesi hüküm verdiği aynı davada başkan yardımcısı Kemal Kemaloğlu’nuda TCK 240 maddesi gereğince 2 sene hapis ve 343 ytl adli para cezası ile 3 sene memruriyetten yoksun bırakılmasına karar verdi.
Cezaların 16 sayfalık gerekçeli kararı yazıldı. Ama Soysev, bu cezayı al bulup kararı Yargıtay da temyiz etti. “ Verilen hapis cezasının onanmasını, ayrıca bazı suçlarda Akgün ve yardımcısına daha fazla ceza verilmesini “ delillerle talep etti”
Hasan Akgün hakkında dün Star Gazetesi’nin manşetten verdiği haberin mimarı Ece Soysev. Ama Star Ece hanımı kaynak göstermemiş.
Akgün 20 senelik Anap’lıydıı. Geçen ay CHP’ye geçti. İstanbul 3. Bölge de Ak Parti’li 13 milletvekili var. Bunlardan 3 ü bakan. Ama 13 milletvekili bir parti genel sekreterinin yapamadığını Soysev, tek başına yaptı.
İçişleri eski Bakanı Abdulkadir Aksu, Devlet Bakanı Nazım Erken, AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin B. Çekmece bölgesinin milletvekilleri.
İçişleri Bakanlığı pek çok suç için soruşturma izni vermedi. Savcıların eli kolu bağlı kaldı. Ama Ece Soysev Danıştay’a itiraz etti. Hasan Akgün hakkında soruşturma izni verilmesi kararı çıkardı.
Soysev’in bu yolsuzlukla savaşını gören pek çok avukat, kendisine ücretsiz destek vermek istedi.
Pek çok hanım, konken ve doğumgünü partilerinde, tv’lerdeki kadın programlarıyla zaman geçirirken,  yolsuzluklar için söylenip dururken, Soysev icraat yaptı. Dilekçeler yazıp, harçlar yatırdı davalar açtı.
66 yaşındaki Soysev bir sanayici eşi. Bu yolsuzluk savaşını verirken onlarca tehditler aldı. Soysev’in dava açtığı kişiler arasında Altınbaş Holding sahipleride var.
Alkent 2000 Mahallesi’nde, Hasan Akgün’ün kaçak yapılmasına göz yumduğu onlarca inşaatı bu işten sağlanan rantı ortaya çıkardı. Bazı kaçak ilave inşaatları yıktırdı. Jandarma’nın günlerce tutanak tutmasını sağladı.
İşte dün Star gazetesi’nin yayınladığı haber.

Çankaya Belediyesi’ndeki Yamyam skandalıyla sarsılan CHP, yeni transferi Büyükçekmece Belediye Başkanı hakkında verilen soruşturma izniyle şok oldu.

CHP’Lİ Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz’ın Türk siyasetine kazandırdığı ‘Yamyam’ terimi CHP’nin peşini bırakmıyor. Eryılmaz hakkında suç duyurusunda bulunmak zorunda kalan CHP, şimdi de Anavatan’dan transfer olan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün hakkında Danıştay’ın verdiği soruşturma izniyle sarsıldı. 56 ayrı harç dosyasındaki usulsüzlükten ifade verecek Akgün ile Belediye İmar Müdürü Nuraydın Sak hakkında, ‘’bazı harç ve ücretleri gerçek değerlerinin altında hesaplandığı, eksik kısımların ilgililerce paylaşıldığı’’ iddia ediliyor.

OYBİRLİĞİYLE KALDIRILDI

İÇİŞLERİ Bakanılığı’nın soruşturma izni vermemesine ilişkin karara itiraz üzerine dosyayı inceleyen Danıştay 1. Dairesi, ilgililere isnat edilen eylemi, haklarında soruşturma yapılmasını gerektirecek nitelikte buldu. Daire, İçişleri Bakanı’nın soruşturma izni verilmemesine ilişkin kararını oy birliğiyle kaldırarak, dosyayı, Büyükçekmece Başsavcılığı’na gönderdi.

56 DOSYADA USULSÜZLÜK

Hasan Akgün hakkındaki ön inceleme raporunda İstanbul Bayındırlık Müdürlüğünce hazırlanan bilirkişi raporunda, ‘2003, 2004 ve 2005 yılları itibarıyla incelenen imar harçları ile yol ve kanalizasyon katılım payına konu toplam 159 dosyanın 56’sında bazı harç ve ücretlerin eksik hesaplandığı, bazılarının tahsilatlarının yapılmadığının ortaya konulduğu’’ ifade edildi. Kararda, ‘Bu dosyaların bazılarındaki eksik hesaplamaların sonradan düzeltilmesi ve tahsilatlarının yapılmış olmasının suçu ortadan kaldırmayacağı, dolayısıyla ilgililere isnat edilen eylemin haklarında soruşturma yapılmasını gerektirecek nitelikte bulunduğu anlaşılmıştır’’ denildi.

Demek yolsuzlukla mücadele kararlılık ve cesaret istiyor. Bıkmadan savaşırsan, “ bana ne, memleketi ben mi düzelteceğim “ demezsen. Türkiye pek yolsuzluk ve rüşvet meselesini çözer.
Yolsuzluk ve rüşvetle mücadele yaşa, başa, değil. Mücadele ve kararlılık anlayışına bakıyor.
www.dursunboran.com

HABER BİLGİLERİ
28 Ekim 2011, 02:29 tarihinde Basından, Küçük Manşetler kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş...
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
Yolsuzluklara Karşı Yanınızdayız
En Son Haberler & En Son Yorumlar

Sayfalarımız & Linklerimiz
Popüler Haberler
Yasalara aykırı olarak Tahsis Edildi.

Yasalara aykırı olarak Tahsis Edildi....

TÜRKİYE’DE BİR İLKE DAHA İMZA ATILDI ……… Müfettiş Raporuna Göre;   Belediye Başkanı Hasan AKGÜN ve diğer Belediye Görevlileri... [Devamı]
Kaçak inşaatlar kimler tarafından yapılıyor?

Kaçak inşaatlar kimler tarafından yapılı...

Belediye Görevlilerinin  kaçak inşaatlara ve Kaçak yapılaşmaya nasıl göz yumdukları  uzun yıllardır bilinmekteydi, Bu gün karşılaştığımız... [Devamı]
Toplum adına soruyoruz

Toplum adına soruyoruz

Gürpınar Belediye Başkanı Velittin KÜÇÜK Çift kimlik mi Kullanıyor ? Büyükçekmece Adliyesinde, Görevini  Kötüye Kullanmak veya Görevini... [Devamı]
Yasa Nasıl Delinir..?

Yasa Nasıl Delinir..?

Araç olarak Kullanılan bir Yasa; 775 Sayılı Gecekondu Kanunu, Bilindiği gibi 775. Sayılı Yasanın     7. maddesinde , “ Belediyelerin... [Devamı]
Basın Bülteni

Basın Bülteni

Sayın Basın Mensupları bu ziyaretimizin gayesi yolsuzluk, mafya, çetelerle,banka hortumcularıyla büyük mücadele eden eski Kaçakçılık ve Organize... [Devamı]
Yolsuzlukla savaşan Kadın

Yolsuzlukla savaşan Kadın...

HABERX Dursun BORAN 03/01/2009 AKP VE BAKANLARIN YAPAMADIĞINI BİR KADIN YAPTI? YOLSUZLUKLA SAVAŞAN KADIN BAŞKANI MAHKUM ETTİRDİ. 03.01.2009 13:54 Senelerdir... [Devamı]
Anket
Sayfamıza nasıl ulaştınız?
Arama motorları
Arkadaş tavsiyesi
Radyo reklamı
Gazete reklamı
El ilanı
Köşe Yazarları
Foto Galerisi
Yorumlar
Video Galerisi