Kaçak ve tehlikeli - AKP’li Belediyeler 11 Kat Kaçağa Göz Yumdu! - Skyport Residance Yıkılıyor mu? - Cumhuriyet Kulesi yıkılıyor - Birinci sınıf hâkime ‘çete’ suçlaması -

 
HEPSİNİN KABUSU OLDU !

Kadın, 68 yaşında ve patronların korkulu rüyası!

O 68 yaşında bir kadın ve Galatasaray başta olmak üzere iş dünyasının birçok önemli isminin korkulu rüyası…

Merkezi İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan ve başkanlığını H. Ece Soysev’in yaptığı  “Yolsuzluk ve Haksızlıkla Mücadele Derneği”, rüşvetle iş yapan işadamları başta olmak üzere, usulsüz işlem yapan belediye başkanı ve memurlarının korkulu rüyası haline geldi.

Özellikle Büyükçekmece ve Beylikdüzü’nde yoğunlaşan pek çok suç duyurusunun altında imzası bulunan, yargı süreçlerini titizlikle takip eden bir isim Dernek Başkanı Ece Soysev.

Yıllardır yolsuzluk, rüşvet, kaçak inşaat, haksız ranta karşı mücadele eden 68 yaşındaki Soysev, kendisi ve ailesi ile ilgili pek konuşmayı sevmiyor ve eşi sanayici olduğunu ve İki çocuğu bulunduğunu söylemekle yetiniyor. Soysev, başında bulunduğu derneği 6 yıl önce kurduklarını ve o günden bu yana yolsuzlukla mücadele ettiklerini belirtiyor.

Ünlü isimlerin peşinde

Soysev’in başında bulunduğu dernek bugüne kadar birçok ‘önemli’ isim hakkında suç duyurusunda bulundu; birçoğunu hakim önüne çıkardı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Beylikdüzü eski Belediye Başkanı Vehbi Orakçı, Güngören Eski Belediye Başkanı Velittin Küçük, Eresin Şirketler Grubunun Patronu Ahmet Bircan Eresin, Altınbaş Holding, Gül-Keleş İnşaat, Ece Soysev’in girişimleri ile haklarında soruşturma açılan yargılanan kişi ve kurumlar arasında yer alıyor.

Eresin Gurup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet B. Eresin ve 3 çalışanı Büyükçekmece belediyesinden bazı isimlere rüşvet verme suçu ile 15 Eylül’de tutuklanmıştı.

Gönüllüler grubu hafiye gibi çalışıyor

Ece Soysev kıt imkânlarla çalışma yürüttüklerini kendilerine destek veren gönüllüler grubunun olduğunu söylüyor.

Kendilerine ulaşan her şikayeti her belgeyi titizlikle incelediklerini, kimi zaman teknik konularda uzmanlardan yardım aldıklarını söyleyen Soysev “Kimi geceler sabaha kadar şikayet dilekçesi yazıyorum. Aileme eşimde zaman ayıramıyorum ama birilerinin de bu işleri yapması gerekir. Bu konuda kamudan da destek aldığımız yok” diyor.

Yolsuzlukla mücadele kararlılık ve cesaret istiyor. Kıt kaynaklarla işlerini yürüttüklerini söyleyen Soysev gönüllülerden gelecek her türlü yardıma ihtiyaç duyduklarını söylüyor, “Bu kapı hırsızlara yolsuzluk yapanlara sonuna kadar kapalıdır” sözlerinin ise altını çiziyor.

Soysev’in başında bulunduğu dernek aracılığı ile gündeme gelen soruşturma dosyalarından bazıları:

- Düzce dosyası: Düzce Belediyesi’nden 9 kişi,  Türkiye Alt Yapı ve Kentsel Yeniden Yapılanma Projesi (TERRA-1) yolsuzluk yaptıkları gerekçesi ile Düzce Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor. Dosyada usulsüz iş yapan firmalar da var.

- Galatasaray dosyası: Büyükçekmece Belediyesi’nin Galatasaray Spor Kulübü’ne tahsis ettiği arazi konusu mahkemelik oldu.

- Eresin dosyası: Eresin Gurup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bircan Eresin ve üç çalışanı ile Büyükçekmece Belediyesi Başkan Danışmanı Reşat Akçay ile koordinatör Nuraydın Sak imar yolsuzluğu suçlaması ile 15 Eylül’de tutuklanmıştı. Büyükçekmece Cumhuriyet Savcısı Mustafa Kemal Gül’ün yürüttüğü soruşturmada Eresin Grubu’nun Eresin Life&Art Centre  projesinde 31 milyon TL’lik haksız kazanç elde ettiği gündeme gelmişti.

- Alkent dosyası: Alarko Holding’in inşa ettiği Alkent2000 projesinde yapılan kaçak ilave inşaatlar ve bunlara göz yuman B.Çekmece Belediye başkanı Hasan Akgün ile, başkan yardımcıları hakkında suç duyuruları yaptı. Bazı kaçak ilave inşaatları yıktırdı. Jandarma’nın günlerce tutanak tutmasını sağladı.

- Liderkent dosyası: Son yılların en büyük kooperatif vurgunu olarak nitelendirilen Sarayköy, Liderkent ve Büyük Grup Yapı Kooperatifleri üçgenindeki vurgun binlerce vatandaşın canını yaktı.Konu ile ilgili bir dizi suç duyurus Ece Soysev’in başında bulunduğu dernek eli ile yapıldı.

- Mimarsinan dosyası: Kapatılan Mimarsinan Belediyesi eski Başkanı AKP’li Cuma Bozgeyik ve 5 belediye yöneticisi hakkında geriye döneük imat uygulamaları nedeni ile suç duyususu yapıldı.

ROTAHABER

 

HABER BİLGİLERİ
17 Eylül 2012, 20:47 tarihinde Basından, Genel, Küçük Manşetler, Şok Haberler kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş...
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
Yolsuzluklara Karşı Yanınızdayız
En Son Haberler & En Son Yorumlar

Sayfalarımız & Linklerimiz
Popüler Haberler
Yasalara aykırı olarak Tahsis Edildi.

Yasalara aykırı olarak Tahsis Edildi....

TÜRKİYE’DE BİR İLKE DAHA İMZA ATILDI ……… Müfettiş Raporuna Göre;   Belediye Başkanı Hasan AKGÜN ve diğer Belediye Görevlileri... [Devamı]
Kaçak inşaatlar kimler tarafından yapılıyor?

Kaçak inşaatlar kimler tarafından yapılı...

Belediye Görevlilerinin  kaçak inşaatlara ve Kaçak yapılaşmaya nasıl göz yumdukları  uzun yıllardır bilinmekteydi, Bu gün karşılaştığımız... [Devamı]
Toplum adına soruyoruz

Toplum adına soruyoruz

Gürpınar Belediye Başkanı Velittin KÜÇÜK Çift kimlik mi Kullanıyor ? Büyükçekmece Adliyesinde, Görevini  Kötüye Kullanmak veya Görevini... [Devamı]
Yasa Nasıl Delinir..?

Yasa Nasıl Delinir..?

Araç olarak Kullanılan bir Yasa; 775 Sayılı Gecekondu Kanunu, Bilindiği gibi 775. Sayılı Yasanın     7. maddesinde , “ Belediyelerin... [Devamı]
Basın Bülteni

Basın Bülteni

Sayın Basın Mensupları bu ziyaretimizin gayesi yolsuzluk, mafya, çetelerle,banka hortumcularıyla büyük mücadele eden eski Kaçakçılık ve Organize... [Devamı]
Yolsuzlukla savaşan Kadın

Yolsuzlukla savaşan Kadın...

HABERX Dursun BORAN 03/01/2009 AKP VE BAKANLARIN YAPAMADIĞINI BİR KADIN YAPTI? YOLSUZLUKLA SAVAŞAN KADIN BAŞKANI MAHKUM ETTİRDİ. 03.01.2009 13:54 Senelerdir... [Devamı]
Anket
Sayfamıza nasıl ulaştınız?
Arama motorları
Arkadaş tavsiyesi
Radyo reklamı
Gazete reklamı
El ilanı
Köşe Yazarları
Foto Galerisi
Yorumlar
Video Galerisi